top of page

שלוה

פרוייקט "אופק-בית"ר נורדיה" במרכז שלוה בירושלים, הוא פרויקט ותיק המתקיים מזה ארבע שנים. הפרויקט הינו שנתי- הפעילות אינה מפסיקה והיא מלווה את הילדות והילדים לכל אורך השנה. ילדי שלוה נהנים מאימוני כדורגל קבועים עם מאמן מקצועי, אופיר עמרם, שחקן עבר בליגת העל. מעבר להנאה שבמשחק וביכולת לפרוק מתחים דרך הספורט, האימונים תורמים להעלאת הסיבולת הפיזית של הילדים, שיפור המוטוריקה, הבטחון העצמי ותחושת המסוגלות שלהם, ולהבנה והפנמה של ערכים ספורטיביים. הילדים נהנים מציוד מקצועי איכותי ומסט אימון מיוחד שמקבלים כל ילדה וילד. גם בתקופות הסגרים במהלך מגיפת הקורונה, הפעילות של בית"ר נורדיה ירושלים עם ילדי שלוה, המשיכה תחת אישור כל הגורמים המוסמכים, ומתוך הבנה של המצוקות החדשות והנוספות, שתקופת הסגרים מטילה על ילדי שלוה. החל מעונת 2022-2023 הרחבנו את הפעילות לשתי קבוצות אשר מתאמנות כל אחת פעם בשבוע. באופן זה יכלנו להוסיף נרשמים לקבוצות ובכך להגדיל את כמות הילדים המשתתפים ל30- ילדים וילדות. בנוסף, התחלנו העונה מסורת יפה של טקס עלייה למגרש במשחקי הבית שלנו עבור ילדי שלוה המשתתפים בפרויקט. בכל משחק בית, עולה ילד.ה לכר הדשא לפני שריקת הפתיחה לקבלת שקית שי מהמועדון, הערכה ומחיאת כפיים מהקהל על פעילותו בקבוצה ולאחר מכן צפייה במשחק עם בני משפחתו. פעילויות נוספות לאורך השנה כגון מסיבת חנוכה, מסיבת פורים , טורניר כדורגל פסח, תגבור אימונים ופעילויות בחודשי הקיץ, מפגשים ופעילויות עם ילדי מחלקת הנוער וביה"ס של בית"ר נורדיה ירושלים במהלך השנה, טורניר כדורגל לסיום שנת הפעילות עם חלוקת מדליות ושי לכל ילד וילדה. בית"ר נורדיה ירושלים משלבים ידיים עם מרכז שלוה ובאים להרבות אור ולייצר עתיד, תקווה ואופק.

image.png

קבוצת עין ראפה

קבוצת יוצאים לשינוי המועדון הקים קבוצה של 30 ילדים ונערים ערבים-ישראלים בגילאי 7-17 מהפנימייה הטיפולית עין ראפה שבכניסה לעיר ירושלים. הקבוצה מאפשרת לילדים מסגרת ספורטיבית ומחנכת בליווי מאמן מקצועי, כשהמטרה היא גם לבנות את הבטחון העצמי והאמונה העצמית של הילדים, וגם להנחיל להם אורח חיים ספורטיבי ובריא ולשלב אותם בחברה הירושלמית הכללית. הילדים מתאמנים באנרגיה רבה ובשמחה. כמו כן, הם מוזמנים באופן שוטף לצפיה במשחקי הבית של הקבוצה הבוגרת וגם משחקים עם ומול קבוצות הליגה של נורדיה בני גילם במסגרת הפעילות השוטפת. העונה הורחבה הפעילות ולכל ילד חולק סט אימון מקצועי עם סמל המועדון.

קבוצת הותיקים

מועדון הכדורגל בית"ר נורדיה מפעיל את קבוצת ותיקי נורדיה 'דוד ישי', המונה כ- 25 שחקנים, אשר שיחקו בעברם בקבוצות הגדולות ובליגת העל. הקבוצה קיימת מזה כ- 25 שנה, פעילה ומשחקת בליגה במסגרת ההתאחדות לכדורגל. הקבוצה הינה בחסות 'בורגרס בר'. בשנת 2003 נפטר קפטן בית"ר ירושלים דוד ישי אשר הניף את הגביע הראשון בו זכתה הקבוצה. דוד ז"ל היה מנהל קבוצת הוותיקים של הקבוצה ועל כן הוחלט לקרוא על שמו לקבוצת הוותיקים של בית"ר. כצוואה התחייבנו להנציחו וכך בשנת 2013 בעת הקמתה, ביתר נורדיה ירושלים המשיכה את המורשת עד היום. בעונות החולפות סיימה הקבוצה במקום השני והמכובד בטבלת הליגה. בעונת 23-24 זכתה הקבוצה בגביע המדינה! בד בבד למשחקי הליגה השוטפים, הקבוצה משתתפת בטורנירים קהילתיים ובמשחקי הוקרה לאורך עונת הפעילות כגון: 8.11.2022 משחק הוקרה מול קבוצת ותיקי אשקלון, נערך לזכר מנהל קבוצת הפועל אשקלון ומקימה של קבוצת הותיקים. 11.6.2023 משחק הוקרה עם מכבי בית שמש ושחקני נבחרת ישראל למכביה ,45+ לזכרו של יו"ר ובעלים המיתולוגי של מכבי בית שמש יוסף חדד ז"ל. 2.7.2023 משחק הוקרה לדוד ישי ז"ל, המשחק התקיים עם בני המשפחה ומאמנים.

image.png

פרויקט 'המרחב השלם'

בעונת 2022-2023 החל שיתוף פעולה בין בית"ר נורדיה ירושלים לארגון 'המרחב השלם'. הארגון מפעיל פרויקט כדורגל במספר בתי ספר בירושלים, את הפרויקט מנהל המאמן שלנו, שחקן העבר ושחקן קבוצת ותיקי נורדיה: אופיר עמרם. בפרויקט משתתפים כ180- ילדים מבתי הספר השונים ברחבי העיר: מקיף גילה, רעות, גבעת גונן, תיכון הניסויי ארגנטינה ותיכון הר חומה ולכולם מדים ייצוגיים עם הסמל של בית"ר נורדיה ירושלים.

image.png
image.png

קבוצת יוצאים לשינוי

המועדון הקים קבוצת כדורגל ליוצאי המגזר החרדי (חוזרים בשאלה) בשיתוף עמותת 'יוצאים לשינוי', המסייעת לאוכלוסיה זאת. קבוצה זו ביצעה פיילוט בחודשים פברואר-מאי ,2022 השתתפה בטורניר קיץ עם שלוש קבוצות נוספות במהלך חודש יוני (בהן קבוצת 'מגרש ביתי ירושלים' שאנו נמצאים איתה בקשר ובשת"פ), והחלה עונת פעילות מלאה ראשונה בחודש אוקטובר 22 ועד היום.

אקדמיה לכדורגל מושב לכיש

העונה חברה בית"ר נורדיה ירושלים לבית הספר לכדורגל לכיש הנמצא בתחומי מועצת לכיש. בית הספר הוקם במטרה לקדם את ענף הכדורגל האזורי ולפתח את ההתעניינות של ספורטאים צעירים בתחום. הרצון היה והינו לגרום לילדים לעסוק בפעילות חינוכית, חברתית וספורטיבית בתקופה בה רוב הילדים משתייכים לדור הטכנולוגיה ומרבים להישאר בבית אל מול המסכים השונים. אנו יוצרים קהילה שוקקת וחברתית בין ילדי האזור ומחזקים אותם להפוך לספורטאים צעירים. בית הספר לכדורגל מהווה מרכז ספורט מקצועי הממנף את התחום. אנו רוצים לתת כלים המחברים בין כישרון, תשוקה לכדורגל והצלחה אל ערכי השוויון, קבלת האחר והגינות. בית הספר לכיש מונה היום 180 ילדים והינו סנונית ראשונה בהקמת קבוצות נורדיה אל מחוץ לעיר ירושלים.

image.png
bottom of page